חיפוש
  • BestMed

חשיבות חוות דעת שנייה לביופסיה במניעת טעויות רפואיות


תשובת הפתולוגיה של הביופסיה או הפתולוגיה מהניתוח היא הבסיס לאבחנה הנכונה. בדגימת הביופסיה נלקחת הרקמה עצמה, והפתולוג המומחה מסתכל במיקרוסקופ, משתמש בצביעות וסמנים מיוחדים ותפקידו לקבוע את האבחנה - הבדיקה הפתולוגית קובעת אם מדובר בגידול ממאיר בשד או בגידול שפיר.

הבדיקה הפתולוגית חשובה באבחנה האם מדובר בגידול ממאיר בשחלה או ברחם, או בציסטה שפירה. ואבחנה נכונה היא הבסיס לטיפול הנכון.

מאמר חשוב שפרסם רופא פתולוג מומחה, ד"ר דויד נוביס מניו המפשייר, מדגיש את חשיבותה של חוות הדעת השנייה בפתולוגיה. מרבית הבדיקות הפתולוגיות אינן עוברות חוות דעת שנייה, ולכן עלולות להיות טעויות באבחון, ולמרבה הצער תוצאות טעויות שכאלו עלולות להיות קריטיות. דגש לצורך בחוות דעת שנייה בפתולוגיה, הנה כאשר יש התלבטות באבחנה או במקרים נדירים.

משלוח רקמות הביופסיה לאבחנה פתולוגית בחו"ל, בבתי החולים המובילים בארה"ב, מאפשר לקבל חוות דעת מפתולוג מומחה בעל ניסיון רב, ויכולה להיות לכך משמעות חשובה. בכדי להקל על המטופלים - אנחנו דואגים לכל. מטפלים בלוגיסטיקה, בקשר עם המומחים בארה"ב, תיאומים ומשלוחים ועד קבלת חוות הדעת הפתולוגית בכתב. כמו כן, אנו עובדים עם הקולקטיבים המובילים בישראל, ועם לקוחות כל חברות הביטוח בישראל, ומסייעים בקבלת החזר מהביטוח.

התקשרו אלינו 03-5117157

קישור למאמר של ד"ר נוביס על חשיבות סקירה נוספת לכל רקמות הביופסיה והפתולוגיה.


58 צפיות0 תגובות

פוסטים אחרונים

הצג הכול