חיפוש
  • BestMed

האם האוכלוכסיה מאמינה כי הסרטן יהיה בר ריפוי בעשור הקרוב?


בסקר דעת קהל על מחלות הסרטן שבוצע בארה"ב, נמצא כי רוב האמריקאים לא ביצעו ולא שוקלים לבצע בדיקה גנטית, אך נוקטים בצעדים התנהגותיים על מנת להפחית את הסיכון לחלות בסרטן.

סקר שנערך בארצות הברית עבור האיגוד האונקולוגי האמריקאי ביולי 2017, בקרב מעל 4,000 משתתפים מעל גיל 18, מראה את יחס הקהל האמריקאי לגבי מחלת הסרטן. רוב הציבור מפחד מהמחלה, אך רובם (79%) אופטימיים ומאמינים כי תימצא תרופה לסרטן במהלך 50 השנים הקרובות. רמת האופטימיות גבוהה בעיקר אצל אלה אשר התמודדו בעצמם עם המחלה. למרות האופטימיות, רק 39% מהאמריקאים מאמינים שרוב סוגי הסרטן יהיו ברי ריפוי בעשור הקרוב. המחלה שנמצאה המרתיעה ביותר היא סרטן הלבלב, בעוד שהכי פחות מרתיעה היא וסרטן השד.

בדיקות סקר נתפסות כאפקטיביות להורדת הסיכון למוות ממחלת הסרטן: כמעט 50% מהאמריקאים מאמינים ביעילותם. רוב האמריקאים נוקטים בצעדים התנהגותיים על מנת להפחית את הסיכון לחלות בסרט, כגון הימנעות מעישון, אכילת ירקות ופירות,הגבלת צריכת אלכוהול וביצוע פעילות גופנית.

ב-Times Oncology מ-25 בנובמבר 2017 היתה התייחסות לסקר של ASCO ובה הובאו תפיסות מוטעות לגבי גורמים למחלות הסרטן. למשל, פחות משליש מהאמריקאים מודעים לכך שהשמנת יתר מהווה גורם משמעותי למוות הניתן למניעה. בנוסף, חלקם סבורים כי שימוש בטלפון סלולרי ושתיית קפה מגדילים את הסיכון לחלות בסרטן. פחות מ50% משתמשים במסנני קרינה להגנה מהשמש, ו41% בלבד שומרים על משקל תקין.

BMI גבוה מגביר את הסיכון לחלות בכמה סוגי סרטן, ביניהם – מעי גס, שד, סרטן ערמונית אגרסיבי וסרטן הרחם. ה – NCI, מוסד הסרטן הלאומי האמריקאי, מעריך שבמקרה שמגמת העלייה בשיעור האנשים עם BMI גבוה תמשיך לעלות, עד שנת 2030 יתווספו כחצי מיליון חולי סרטן כתוצאה מגורם סיכון זה.


15 צפיות0 תגובות